Siin blogis tuleb juttu visiitkaardi disainipõhjadest ja kust neid saab.
KKK: Kas meilt saab disainipõhjasid või kujundusmalle?
A: Ei saa, sest meie eesmärk on pakkuda klientidele parimat ja enneolematu kvaliteediga trükiteenust. Küll on meil pakkuda tippdisainereid, kes loovad ettevõttele personaalse visiitkaardi disaini.
Visiitkaart on iga inimese pakend ja sõnumikandja, mistõttu soovitame kujunduse valikuga eriti ettevaatlik olla. Meie kasutame põhjasid eelkõige selleks, et saada inspiratsiooni visuaalidest ning et klient saaks edastada disainerile oma kujunduse erisoovid võimalikult täpselt. Enne kui asume erinevate platvormide juurde, siis siin on mõned soovitused, mida soovitame jälgida põhjade kasutamisel:
- Ära muuda ainult teksti ja logosid, vaid muuda see omapäraseks, st. muuda näiteks värve, kirjatüüpi ja paigutust.
- Jälgi, et kõik kasutatud elemendid on vektorfailid. See on oluline trükifailide loomisel. Pildifaile saab kasutada ainult digitrüki puhul. Blogi lõpus räägin, kuidas tuvastada vektorfaili.
- Lähtu oma CVI-st ehk brändi visuaalsest identiteedist..
- Ära alahinda fondi tähtsust. Seda muutes ei pruugi kujundus enam nii hea välja näha, ehk otsi kujundusmalle kohe fondi järgi, mida kasutad ka mujal.
- Võimalusel lase visiitkaardi kujundus enne tellimist professionaalsel kujundajal üle vaadata.
Parimad 4 kohta, kus saad lõputult valmis visiitkaartide malle:
Freepik.com
Plussid:
- Lõputu valik kujundusmalle
- Parimad kujundused
- Ametikoha ja turundusstrateegia põhine otsimisvõimalus
- Online editor
Miinused:
- Tavakasutajale raske kasutada/limiteeritud võimalused
- Tasuline
Freepik on üks parimaid kohti, kus ammutada inspiratsiooni visiitkaartide ja muude kujunduste jaoks. Platvorm on suunatud disaineritele. Tavakasutajale teeb kasutamise keeruliseks failiformaadid (.ai; .eps; .svg), mida tasuta programmidega muuta ei saa. Küll aga on neil olemas online editor, kus saad lihtsamaid kujundusi teha.
Lisaks on Freepik kasulik tööriist, kui oled otsimas oma ettevõttele CVI elemente nagu ikoonid, pildid, mockupid jms. Inspiratsiooni ammutamiseks ei ole vaja tasulist versiooni osta – sirvimine on lehel tasuta.
Chat.openai.com
Plussid:
- Lähim, mis päris inimesele leiad
- Inspiratsiooni failide saatmine/CVI sisendiks andmine
- Strateegiate läbimõtlemine
Miinused:
- Vektorfaile AI veel ei võimalda
- Pildile tekstide kuvamine on veel puudulik
- Vajab professionaalse kujundaja viimistlust/kujunduse elluviimist
- Tasuline
Sain siin küll kirja selle blogi kõige pikema miinuslisti, kuid AI on imeline tööriist nii visiitkaartide kui ükskõik mis muu asja loomise puhul. Tasulise versiooniga saad edastada tehisintellektile kogu oma ettevõtte info, olemasolevad kujundused, fondid jne. Mida rohkem materjali talle annad, seda parema tulemuse saad. AI kasutusnipp on see, et ära anna talle kogu infot korraga.
Soovitame temalt küsida: “Kujuta ette, et sa oled professionaalne visiitkaartide disainer. Küsi minult erinevaid küsimusi, et visiitkaart poleks tavaline paberilipakas vaid tõeline turundustöörist.”
Canva.com
Plussid:
- Parim tavakasutaja kogemus
- Lai valik kujundusmalle
- Tasuta versiooni olemasolu
Miinused:
- Lihtsad kujundused
- Limiteeritud kujundusvõimalused
- Mõõdud ei pea paika
Canva on parim platvorm, kui oled alustav disainer või vajad kiirelt ja soodsalt kujundusi. Sealt leiad laia valiku põhjasid ning lisaks on nad välja töötanud oma AI. Sarnaselt Freepikile on ka neil online editor, mis tähendab, et eraldi programmi alla laadima ei pea. Nende eelis on aga see, et kui peaksid hätta jääma, siis on Youtube õpetustest pungil. Lisaks on ka kasutuskogemus meie arvates parem.
Oleme oma klientide puhul märganud, et kui saadetakse Canva kujundus, näiteks suurusega 100mm x 100mm, siis professionaalsed kujundusprogrammid ütlevad peaaegu alati, et mõõtmed on valed. Lisaks peab seal hoolikalt jälgima, et kujunduselemendid oleksid vektorfailid. Lihtne viis seda kontrollida on nii, et saad elemendi värvi muuta, siis on tegemist vektorfailiga.
Elements.envato.com
Plussid:
- Lai valik põhjasid
- Üle keskmise tasemega põhjad
Miinused:
- Tavakasutajale rasked faili formaadid
- Tasuline
Envato on sarnane platvorm Freepikile, mis on mõeldud just disaineritele. Lisaks leiad sealt pildimaterjale ja videomaterjale, mida muudes reklaammaterjalides kasutada.