Vi har GRATIS parkering

Branding kurv
Din kurv er tom

Kuidas tellida eriefektidega trükiseid?

Eriefektidega trükiteenuse failid pole päris sellised, nagu odavtrükistega.

99% juhtudest kantakse efektid ja värvid eraldi peale, mistõttu on vaja need meie trükimasinatele söödavaks muuta. Siin on juhend, kuidas säästa 50€.

Tööga koos ootame tellimuskirja - saateleht, kus on:

 1. Töö nimetus
 2. Formaat
 3. Vajalik kogus poognaid
 4. Mida peab tegema
 5. Töö saabumise aeg ja soovitus tähtaeg

Kõik failid vektoriteks. 

Erandid on pildid, mida trükime digitrükis. Ka siinkohal on erand, oleme valmistanud kunstnike töid, maale ja postreid, kuhu on siiditrükis pilt peale trükitud.

Näiteks sellel maalil on XX arv värve, mis on kõik ükshaaval peale kantud. Digitrükis pildid peavad olema min 2x suuremad trükitavast suurusest!

KKK: Kuidas saan aru, kas kõik elemendid on vektorid?

Kui saad kõikide elementide värve eraldi muuta, ja igast küljest lõputult suurendada kvaliteeti kaotamata, siis on tegemist vektoriga.

Before
After

3mm Bleed

Bleed on vajalik, et trükistele ei tekiks valgeid nurki. Meie lõikuri käsi on 99.99% juhtudest kindel, kuid isegi 0.01 vale kraadi all lõigatud visiitkaardiga on valget riba näha.

Trükis tundub 100% sirge, isegi joonlauaga mõõtes, aga seda on näha.

Before
After

Suured pildid

Trükistele pilte lisades soovitame pilti mitte suurendada, pilt peab olema 2-3x suurem, kui trükisele pannes, siis näeb see peale trükkimist hea välja.

Before
After

Efektid täisvärvidega

Siiditrükis trükitud värvid, kohtlakiga, 3D lakid jne… Kõik on vaja paigutada eraldi PDF lehtedele, kus on taust tehtud valgeks (täisvärv/FFFFF) ning soovitud efekt mustaks (täisvärv/00000).

Igale sellisele lehele on vaja panna efekti või värvitooni nimi näiteks kohtlakk või värv Pantone kataloogi järgi (kui trükitakse siiditrükis)

Before
After

Lõikused punase joonega

Kui soovid, et trükis oleks lõigatud erilist viisi, siis märgi trükisele punasega lõikejoon (täisvärv/FF0000)

Before
After

Failide järjestus

Failide järjestus

 1. Preview
 2. Lõikejoon
 3. Digitrükk
 4. Efekt 1
 5. Efekt 2
 6. Efekt 3…

Ära unusta, et igale lehele on vaja lisada bleed :) ja iga lehe nimetuses või/ja allääres on kirjas efektis nimi või siiditrüki korral Pantone kataloogi järgi värvitoon

Failid edasta meile PDF trükifaili X märgisega pdf laiendi kujul seda luues, kus igal eraldi lehel on soovitud trükiefekt ( ja selle nimi või Pantone värv, kui siiditrükis )

Suuremate failide puhul soovitame luua Drive’i kausta ning meiega kausta linki jagada.

Saada päring