Brändäyskori
Kori on tyhjä

Kõige levinumad visiitkaardi paberid/materjalid

Vaadates firmade trükimaterjale (brošüürid, flaierid, dokumendikaaned jne) – eriti visiitkaartide lahendusi – võib saatan peituda detailides, olgu neid siis rohkelt või minimaalselt, väheseid valitud detaile rõhutades.

Kas värvivalik on piisav, et olla pilkupüüdev? Kas fondivalik annab edasi firma omadusi ja positsiooni? Järgmiseks tuleb trükiviisi valik (digitrükk, ofset või siiditrükk). Kuidas tagada, et valmis trükitud kaart oleks vastupidav, väärikas ja atraktiivne? Nende eesmärkide saavutamiseks on oluline teha õige otsus trükimaterjali valikul.

Siin blogis tuleb juttu:

  1. Visiitkaart – esmane emotsioon
  2. Juhend visiitkaardi materjali valikuks
    - Kaal ja paksus
    - Pinnaviimistlus ja järeltöötlus
    - Lamineerimine
    - UV-kohtlakid ja trükiefektid
    - Foilid

  3. Erinevad paberid eri valdkondade jaoks

  4. Trüki enda professionaalsed visiitkaardid

Visiitkaart – esmane emotsioon 

Visiitkaart on loomulikult sinu firma saadik ärimaailmas. See väike kaart on võtmeks, et jätta meeldejääv mulje oma firmast valdkonnas, kus tegutsed, aidates luua uusi suhteid nii klientide kui ka karjääri arendamisel teiste ettevõtetega, tuues samas silmatorkavalt esile sinu nime.

Millise mulje sa jätad oma kolleegidele, klientidele, koostööpartneritele ja teistele? See oleneb sinu visiitkaardi stiilist ja olemusest. Esmalt räägime suurusest – su kaart peaks sobima tüüpilistesse visiitkaardi hoidjatesse (üleandmise järel rahakottidesse, kaardihoidjatesse). On kaks klassikalist suuruse tüüpi:

  • UK-s, USA-s ja Austraalias: 85 x 55 mm (sama mis maksekaartidel)

  • Ülejäänud maailmas levinuim: 90 x 50 mm

Eriliselt silma paistmiseks on loodud ka teistsuguse kujuga kaarte (ruut, ring, kaheksanurk, ovaal jne), kuid nende suurus on arvestatud nii, et need mahuksid eelmainitud standardite piiridesse, arvestades säilitamise ja hoiustamise ruumi.

Kaart võiks olla trükitud viisil ja materjalile, mis tagab vastupidavuse mahapillamisele ja rahakotis kandmisele. Oluline on selle luksuslik olemus ja välimus, et saaja sooviks selle alles hoida, miks mitte ka teistele näitamiseks, tutvustamiseks.

Esmalt tuleks tähelepanu pöörata trükimaterjali valikule. Alustades lihtsamatest ja soodsamatest klassikalistest visiitkaardi kartongidest (rõhutades selle pinnal trükki ja trükiefekte) kuni disainpaberiteni, kus rolli mängivad materjali enda värv ja/või pinnaviimistlus (krobeline, hammerdatud, sooniline, täpiline jne).

Juhend visiitkaardi materjali valikuks

Pole olemas kindlat kaubamärki, mis oleks levinuim materjal visiitkaartide trükkimiseks. Kõige tavalisem on siiski visiitkaardi kartong, mis on kindlas paksuse/kaalu vahemikus.

Kaal (paksus)

Trükimaterjalide maailmas on levinuim mõõtühik grammkaal (inglise keeles GSM - grams per square meter) ehk grammid ruutmeetri kohta. 

Visiitkaartide tavapärane materjali kaal/paksus on 300 g/m², mis on umbes 1,4 mm (14 Pt, 0,04 tolli) paks. Grammkaal ei näita alati materjali tegelikku paksust, kuna paljud paberid on mahulisemad ja tunduvad käes hoides paksemad. Seepärast on soovitatav külastada trükikoda, et materjali ise katsuda ja hinnata selle kaalu, paksust ning tugevust.

Hetkel on uueks trendiks paksemad materjalid – 700 g/m². Kuna nii paksude materjalide valik on piiratud, on populaarseks muutunud paberite kokku liimimine soovitud paksuse saavutamiseks. See võimaldab ka näiteks ühele poolele digitaal- või ofsetti trükki ja teisele poolele värvilisele mahulisele disainpaberile siiditrükki. Tulemuseks on erilised kaardid, mida hoitakse alles ja näidatakse teistele, kuna nad on meeldejäävalt paksud, tugevad ja unikaalse lahendusega. Mõned on läinud veelgi kaugemale, kleepides kokku mitu paberit nii, et keskmiste paberite värv on nähtav vaid servast.

Pinnaviimistlus, pinnakattematerjalid ja järeltöötluse võimalused

Alustades kõige tavalisemast ja odavamast visiitkaardi kartongist, saame edasi liikuda erilisemate ehk disainpaberite juurde, kus eri paberi tüüpide ja pinnaviimistluse, värvivalik on kataloogide kaupa lõputu.

Põhiline, mis neid üldiselt esmalt eristab on kaetud ja katmata pinnaga paberid. Esimesed tunneb ära kriidisest ja läikivast või poolläikivast pinnast (mida siis vastavalt nimetatakse poolkaetud paberiteks)

Kaetud paberid ongi valdavalt kartongid ja need jagunevad ühe ja kahepoolseteks, nende valik on palju piiratum, kui katmata paberitel. Võib öelda, et enamus disainpabereid on katmata, sealhulgas erinevate pinnakatte viimistluse ja mustritega (krobeline, liivane, hammerdatud, eri mustritega, nagu jooned, lained, täpid jne) Hetkel on siledatest disainpaberitest populaarseim naha pinna taoline Skin paberimark ja mustrilisest laineline Rivers.

Lamineerimine

Soodsamaid pabereid saab muuta eksklusiivseks pinnakattematerjalidega – laminaatidega. Need on üliõhukesed liimkihiga plastikud, millel võib olla:

  • Matt või läikiv pind

  • Kraapimiskindel matt

  • Soft touch (naha või kummiselt siidjas pind)

  • Liivane pind

  • Mustriline (linane riie, hirvenahk, puumuster)

Kahepoolselt lamineeritud paber on vastupidavam niiskusele, nurkade murdumisele ja määrdumisele. Praegu on enim nõutud matt ja soft touch pinnaviimistlusega laminaadid, mis mõjuvad eksklusiivselt, eriti koos trükiefektidega nagu UV-kohtlakk, 3D-lakk või I-foil.

UV –kohtlakid ja teised trükiefektid

UV-kohtlakk on trükimaailmas üks hinnatumaid järeltöötlusefekte, see kehtib ka visiitkaartide puhul. Tegemist on UV-lambiga hetkega kivistuva lakiga, mida saab paigaldada nii siiditrüki kui ka digitehnoloogiaga, võimaldades katta just soovitud osa trükisest (logo, slogan, pilt või muu element).

Klassikalised valikud:

  • Tavaline läikiv UV-kohtlakk

  • Matt UV-kohtlakk

  • Reljeefne UV-kohtlakk

Erilahendused:

  • 3D-lakk (võimaldab 2-4 erineva kõrgusega lakikihti ühel pinnal)

  • Mullimustriga efektlakk

  • Liivase pinnaga struktureeritud lakk

  • Luminestseeruv lakk (pimedas helendav)

  • Fluorestseeruv lakk (nähtav UV-valguses, kasutatakse turvaelemendina)

Siiditrüki eriefektid:

  • UV kohtlakile lisatud glitter (teie otsustada on ka 30%-100%)

  • Pärlmuttri puru lisamine UV kohtlakki

  • Toonitud efektlakk

Kõik need kaasaegsed ja pilkupüüdvad trükiefektid on meie majas saadaval, võimaldades teie visiitkaartidele või muudele trükistele lisada just sellist viimistlust, mis teie brändi kõige paremini esile toob.

Foilid

Eristatakse:

  1. Klassikaline foil (liimkihiga foil surutakse paberi või laminaadi pinnale)

  2. Digitaalne I-foil (liimiks UV-lakk)

Viimane on vastupidiselt klassikalisele foilile (mis on väga õrn ja juba teise paberiga või millegi krobelisega kokkupuutel võib eemalduda) tugev ja vastupidav, olles selle tõttu hinnatud just visiitkaartidel, raamatu- ja ajakirjakaantel ning pakenditel.

Populaarseimad foilid:

  • Kuld ja hõbe (ka matt versioonid)

  • Holograafiline hõbe

  • Copper ja rose gold

  • Põhivärvid (kollane, punane, oranž, karmiinpunane/roosa, lilla, sinine, roheline, must)

Erinevad paberid ja trükimaterjalid eri valdkondade jaoks

Erinevatel ärivaldkondadel on erinevad lähenemised visiitkaartide disainile. Järgnevad oovitused põhinevad senistel vajadustel ja kogemustel, kuid visiitkaardi põhieesmärk on alati sama – tutvustada töötajat ja firmat.  

Näiteks meditsiini, taastusravi, kosmeetika, juuksurite jne puhul on soovitatav kasutada lihtsamaid siledamaid pabereid või matt-laminaat, et sellele oleks lihtsam märkmeid teha (visiid- ja raviaegu, sõnumeid jne..

Graafilise disaini valdkonnas peaksid kasutama natuke edevamat järeltöötust/trükefekte, et põhirõhk oleks disainil, mis kutsub su teenuseid kasutama.

Trükimaterjali valikuga rõhutad enda ja oma äri positsiooni ja mida soovid kommunikeerida. Näiteks arstide, juristide, nõustajate, konsultantide, ilu ja tervise töötajate (juuksurid, massöörid, küüne- ja ripsmetehnikud jne) jaoks on visiitkaart otsekui nende äri pakend, millega kommunikeeritakse teenuse hinda, luksust jne.

Oleme trükkinud väga erinevate erialade esindajatele väga erinevatele materjalidele näiteks lihvimisega tegelevale firmale liivapaberile, katusepleki firmale plekile. Moodi on tulnud ka plastikule trükkimine, eriti läbipaistvale või poolmatile plastile ja need on igati rõhutanud oma äri suunda, millega tegeletakse.

Näiteks fotograafid on andnud edasi fotoaparaadi fookus akna vaatega oma tegevusala omapära, arhitektid on lasknud trükkida kaardi äärele joonlaua, seinaplaate müüv firma tellis ümarate nurkadega plastkaardid müügimeestele, kes ulatavad kliendile kaardi sõnadega, kui vajate abi, helistage, aga igal juhul saate minu kaardi nurgaga töödelda oma uue plaadimipinna vuugivahed… Seega kuna plastkaardid on ilmastikukindlad sobivad need eriti õues teenuse osutavatele äridele, nagu ehitus, arboristika, aiandus, hoovide, majade fassaadide puhastusfirmadele jne.

Nii valmivad professionaalsed visiitkaardid

Olgu selleks lihtsamad ja odavama poole kaardid, kui eriti eksklusiivsed ja eripärased lahendused, otsi enda jaoks õige trükiviis, lahendus ning trükikoda, kes selle ellu viib. Meie blogist saad alati juurde lugeda, kui soovid siis saad ka abi küsida ning kui oled valmis siis ka tellida.

KKK

Millist paberit kasutatakse visiitkaartide jaoks?

Levinuim on 300 g/m² visiitkaardi kartong, kuid kasutatakse ka disainpabereid, plastikut ja erikaarte. Uuem trend on 700 g/m² või mitmekihilised kaardid. Soft touch (siidjas matt) pinnaviimistlus on hetkel väga trendikas.

Kas ma saan visiitkaarte kodus printida?

Kindlasti saad aga me ei soovita me seda. Professionaalne trükikoda tagab parema kvaliteedi, vastupidavuse ja võimaluse kasutada eriefekte (UV-lakk, foolium, lamineerimine jne).

Kas visiitkaardid peaksid olema matid või läikivad?

See sõltub teie brändist ja vajadusest. Matt pind on tänapäeval populaarsem ja elegantne, läikiv pind sobib erksate värvide ja fotode jaoks. 

Milline paber on visiitkaartide jaoks parim?
Parim valik sõltub teie tegevusalast ja eesmärgist:

  • Klassikaline valik: 300-350 g/m² kartong

  • Luksuslik valik: disainpaberid või mitmekihilised kaardid.

  • Parima hinna ja kvaliteedi suhtega: lamineeritud kaardid

 

Lue edellinen
Lue muita viestejä

Kõige levinumad visiitkaardi paberid/materjalid

Vaadates firmade trükimaterjale (brošüürid, flaierid, dokumendikaaned jne) – eriti visiitkaartide lahendusi – võib saatan peituda detailides, olgu neid siis rohkelt või minimaalselt, väheseid valitud detaile rõhutades. Kas värvivalik on piisav,...

Lukea lisää

Visiitkaartide disaini 12 kuldreeglit

Visiitkaardi loomine on tihti esimene samm muutmaks oma äriideed toimivaks äriks. Kuna see on mitmete potentsiaalsete klientide jaoks esmakohtumine sinu äri või kaubamärgiga siis kindlusta, et see oleks võimalikult positiivne...

Lukea lisää
Visiitkaartide kujundusmallid - TOP 4 kohta, kus neid saab

Käyntikorttien suunnittelumallit - TOP 4 paikkaa

Tässä blogissa käsitellään käyntikorttien design-pohjia ja mistä niitä saa. UKK: Saako teiltä design-pohjia tai suunnittelumalleja? V: Ei saa, koska tavoitteemme on tarjota asiakkaille parasta ja ennennäkemätöntä laatua painopalveluissa. Meillä on...

Lukea lisää
Visiitkaartide näidised - 7 meie lemmikut

Käyntikorttien standardit - 7 suosikkia

Laadukkaat käyntikortit ovat olleet jo 30 vuoden ajan merkittävä tuote valikoimassamme, ja viime vuosina tämä trendi on kasvanut entisestään. Jos olet tekemässä itsellesi uutta käyntikorttia, tämä blogi on juuri sinulle!...

Lukea lisää
Kuidas edukalt messiks valmistuda: Strateegia ja Trükised

Miten menestyä tuloksekkaasti: Strategia ja painotuotteet

Kesäinen messukausi on pian täällä, ja se on ihanteellinen aika yrityksesi näkyvyyden lisäämiseen. Jos olet menossa messuille, on tärkeää varmistaa, että mainosmateriaalisi erottuvat joukosta ja jättävät laadukkaan vaikutelman. Me erikoistumme...

Lukea lisää
Siiditrüki tellimine

Silkkipaino | Mahdollisuudet ja materiaalit

Silkkipaino, kuten virolainen nimi kertoo, on yksi vanhimmista painomenetelmistä, joka alun perin tehtiin silkin läpi, mutta nykyään se on jo vuosikymmeniä ollut korkean teknologian verkolla sähköisesti alumiinikehykseen pingotettu ja käsin...

Lukea lisää
Saada päring